blog

Dikenli Teller Nerelerde Kullanılır?

dikenli teller

Dikenli teller ise hem sınır belirleyici hem de üst kalitede güvenlik önlemi alınmasını sağlayan tel örgü sistemleridir. Güzel bir ev yaptırdıktan sonra ya da bir bahçe ya da bir bağ satın aldıktan sonra sınırlarınızı belirlemek istemeniz size en doğal hakkı veriyor. En yaygın biçimde kullanılan ve rağbet gören bir güvenlik önlem araçlarından birisidir. Dikenli teller herhangi bir güvenlik saldırısının ihmaline yer vermeyecek şekilde oluşturulmuş en üst düzey güvenlik önlemi alınmasına yarayan araçlardan bir tanesidir. Sınır belirleyici özelliği ile de size ait olan bir alanın başka kimseler tarafından ihmale uğramadan önlemini almanızı sağlar.

Dikenli Tellerin Kullanım Alanları

Dikenli teller nerede kullanılır? derken tek tek açmadan önce şunu belirtelim ki güvenliğini sağlamak istediğiniz ya da sınırlarını belirlemek istediğiniz her alanda kullanılır. Peki, özel olarak kullanımı nerelerdedir?

 • Bağ ya da bahçelerde
 • Site çevrelerinde
 • Sit alanlarında
 • Kazı alanlarında
 • Konutlarda
 • Otoparklarda
 • Ceza evleri gibi yüksek güvenlik gerektiren alanlarda
 • Karakol çevresi
 • Askeriye ve jandarma çevresinde
 • İnşaat alanlarında
 • Ülke sınırlarında ve benzeri pek çok alanda kullanılabilir. Kısaca özetlemek gerekirse dikenli tel yüksek güvenlik önlemi alınması gereken her alanın korunmasında ya da muhafaza edilmesinde kullanılabilir.

Dikenli Tel Fiyatları Nasıldır?

Dikenli teller çok uzun yıllardır hayatımıza dâhil olan herhangi bir güvenlik zaafının aşılmasını engelleyen ve caydıran sistemlerden bir tanesidir. Dikenli tel satın almak için belli başlı bir fiyat yoktur. Telin uzunluğundan metre karesine ve özelliklerine kadar pek çok olgu dikenli telin fiyatlarını değiştirmektedir. Dikenli teller, hırsızlık, haneye tecavüz, vahşi hayvan saldırı gibi pek çok olumsuz durumu engellemede en üst performans sağlamaktadır.

Bu tellerin aşılması imkânsız olan dikenleri ile kesilmesi mümkün olmayan sert telleri sayesinde kalitesi ve mukavemeti o oranda artmaktadır. Her dikenli telin sabit fiyatı bir olmadığı gibi firmadan firmaya da farklılık göstermektedir. Dikenli teller, Vuralsan kalitesinde ve güvenilirliğinde satın alındığı zaman hem birinci kalite malzeme satın almış olacak hem de uygun fiyata sahip olacaksınız.

Ülkemizde Dikenli Tellerin Kullanımı Yasak Mıdır?

Gerek güvenlik gerekse de sınır belirleme alanlarında olsun ülkemizde dikenli teli yasaklayan ya da kullanımını kısıtlayan bir yasa bulunmamaktadır. Bu nedenle dikenli teli bir alan çevresinde kullanmak isterseniz eğer hiçbir ön koşulda izin ya da belge almanıza gerek yoktur. Dikenli teller güvenlik önlemini üst düzeyde tuttuğu için kullanımı çok yaygın olan bir üründür. Özellikle arsa, tarla, bağ bahçe çevirmede oldukça sık kullanımı olan ekonomik bir üründür.

Dikenli tel kullanımı olan hanelerde hırsızlık, haneye tecavüz ya da vahşi hayvan saldırı olmamakla birlikte tel içerisinde bulunan bölgenin güvende kalmasını sağlamaktadır.

Dikenli Tel Yapısı Nasıldır?

Dikenli teller, yapı itibarı ile kabloya benzeyen ürünlerdir. Birbirine sarılmış şekilde bulunan ve belli aralıklar ile diken gibi tellerinde bu sistem üzerine sarılması ile oluşmuş güvenlik önlemlerinden birisidir. Dikenli telin hammaddesi ise iki çeşittir. Bunlar bakır ve demir. Elbette ki demirden üretilen dikenli tel daha kaliteli ve dayanıklı olduğu için bakır tele oranla daha çok talep görmektedir.

Dikenli teller yapı itibarı ile hem kaliteli hem de uzun ömürlü daha doğrusu ömürlük olabilecek ürünlerdir. Yıllar boyunca kullanıldığı alanda kırılma dökülme ve yumuşama yapmadan kullanılabilir. Özellikle yüksek güvenlik önlemlerinin alınması gereken ortamlarda çok kullanılan ve tercih edilen dikenli teller en yüksek performansı sağlamaktadır. Askeri alanların korunmasında yüksek rol oynayan dikenli teller bu bölgelerin hem girilmesini engellemekte hem de gizliliğini yüksek seviyede tutmaktadır.

Vuralsan kalitesinde dikenli teller ile sevdiklerinizin güvenliğini, size ait olan alanların geçilmez olmasını belirlemek için kullanılan en kaliteli seçim olacaktır. Gerek kalitesi gerekse de performansı ve uygun fiyatı ile piyasada güvenlik önlemi denince ilk akla gelen tel sistemlerinden olan dikenli tel, herkesin performansından memnun kaldığı ürünlerden biridir. Vuralsan firmasının üretmiş olduğu dikenli tel sistemleri hem kaliteli hem uygun fiyata sahip olabilir kalite ve güveni aynı anda satın almış olacaksınız. Dikenli tel sahibi olmak ve fiyat bilgisi almak için Vuralsan firması ile irtibata geçebilir kaliteli hizmet alabilirsiniz.