blog

Kafes Teller ile Özel Alanlarınızı Ayırın

kafes tel

Kafes tel, çok geniş kullanım alanı sunan, oldukça kaliteli ve kullanışlı bir tel örgü sistemidir. Tel örgü sistemleri içerisinde en çok kullanılan ve tercih edilen bu teller dayanıklı ve kullanışlı dış ortam speratör sistemlerindendir. Bu neden ile de hem yaygın kullanım hem de kaliteli kullanım sunan değeri gün geçtikçe artan güvenlik malzemelerinden birisidir.

Bu tel örgü sistemleri ile birbirinden farklı kullanım alanları bir araya gelecektir. Kullanımı ve monte edilmesi kolay olan bu tel sistemleri pek çok farklı alanda pek çok farklı iş üzerinde kullanılabilir. Rahat ve kolay kullanım sunan bu tel sistemini Vuralsan kalitesi ile satın alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kafes Tel Nedir?

İstenilen ölçü ve ebatlarda bulunabilen, güvenlik, koruma ya da başka amaçlar için üretilmiş bir tel örgü sistemi olan kafes tel özellikle köy ve arsa alanlarında çok tercih edilmektedir. Herhangi bir alanın korunmasında akla gelen ilk tel örgü sistemi olan bu modeller, dayanıklı ve kaliteli yapıları nedeniyle peyzaj mimarlarının da gözde malzemelerinden biridir.

Vuralsan Kafes Tel, tel örgü sistemleri içerisinde en dayanıklı en kaliteli ve güvenilir tel örgü çeşitleridir. Bu neden ile satın alırken hangi markadan olduğuna dikkat etmelisiniz.  Bu çeşit tel kullanımı rahat ve bir o kadar kolay da olsa geniş ya da dar gözenekli gibi çeşitlerine göre güvenlik derecesi de değişmektedir. İstenilen boy ve ebatlara göre üretilen tellerin aralık açıklıkları da yine istenilene göre ayarlanmaktadır.

Kafes Tel Çeşitleri Nelerdir?

Oldukça çok kullanım alanına sahip olan ve diğer tel örgü çeşitlerine bakıldığında daha ekonomik olan bu tel çeşidi güvenlik telleri arasında en çok tercih edilen bir çeşittir. Kendi arasında iki farklı duruma ayrılan kafes teller galvanizli ve PVC ile üretilmiş çeşitleri bulunmaktadır.

Galvanizli kafes tel; çelik tel üzerine çinko uygulandıktan sonra sıcak daldırma işlemi ile galvaniz uygulanması sonucunda oluşmuş tellerdir. Tel sistemleri çeşitleri arasında en çok tercih edilen ve kullanılan tel çeşididir. Bu nedenle galvanizli tel hem daha dayanıklı mukavemetlere karşı direnci yüksek hem de daha hesaplıdır.

PVC kafes tel; galvanizli telin yanı sıra bir alternatif olarak kullanılan bu tel çeşidi ise çelik telin PVC kaplanması ile oluşur. Galvanizli tele nazaran kullanımı daha azdır ve pek yaygın değildir. Uzun ömürlü kullanıma ve dayanıklı bir yapıya sahip olan PVC telin kullanım alanları ise belli başlı yerlerdir. Kafes tel çeşitleri iki farklı şekilde olup ikisinin de kullanımı birbirinden farklı alanlardadır. Bu nedenle bu ürünü kullanırken ya da satın alırken çeşidine ve nerede kullanacağınıza dikkat etmelisiniz.

Kafes Tel Nerelerde Kullanılır?

Kullanım alanı bakımından tel örgü sistemleri arasında en çok tercih edilen bir çeşittir. Kafes tel kullanım alanı genelde hayatın her alanına yayılmıştır. Sokakta yürürken dahi görebileceğiniz bu teller uygun fiyatlı ve kolay kullanımı nedeni ile çok tercih edilmektedir. Yerden aşağıya 60 ve 80 metre uzunluğunda yerleştirilen vidalı direklere monte edilmesi sonucunda kullanılan bir örgü sistemidir. Kolay monte edilmesinin yanı sıra kolay da sökülebilmesi bu tel çeşidini daha çok tercih edilir bir hale getirmektedir.

Kafes Tel kullanım alanları ise;

 • Ev ve villa çevresi
 • Arazi kenarları
 • Hobi alanları
 • Spor sahaları (futbol, voleybol, basketbol saha kenarları)
 • Karayolları kenarları
 • Ekstra güvenlik isteyen alanlar
 • Kümes yapımı
 • Hayvan barınakları
 • Hayvanat bahçesi
 • Ülke sınır güvenliğini sağlamak için gereken alanlar
 • Kamu kurum kuruluş çevreleri
 • Askeriye ve karakol çevreleri
 • Mutfak araç gereçleri
 • Makine ve kimya sanayi gibi birbirinden çok farklı alanlarda kullanımı mevcuttur.

Vuralsan Kafes Tel çeşitleri kalitesi ve güvenilirliği ile bir numara olan bir tel örgü sistemidir. İstenilen göz aralığında ve ebat şekline uygun üretilen bu teller en iyi kalite ve kullanım imkânı sunmaktadır