blog

Dikenli Tel Fiyatları

dikenli tel

Dikenli tel fiyatları telin üzerinde bulunan özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Dikenli tel kaliteli bir hayat sürmenin geçiş yolu olarak adlandırılabilir. Güvenlik önlemleri bakımından uzun yıllardır kullanılan dikenli teller hem caydırıcı hem de güvenilir olması ile bilinmektedir. Hırsızlık, haneye tecavüz gibi olumsuz olayların önüne geçmek maksadı ile kullanılan dikenli teller üstün performans göstermektedir.

En yaygın şekilde kullanılan güvenlik önlemlerinden birisi olan dikenli telleri kesmek ya da aşmak mümkün değildir. Genelde gri renkte olan bu teller herhangi olumsuz bir olayın caydırıcısı ya da teşebbüs dahi edilmeyişindeki başroldür. Montajı yapılırken işinin ehli ya da uzman birisinden yararlanmakta fayda olan dikenli teller genelde kablo şeklinde dikenli çıkıntıları olarak üretilir ve kullanıma sunulurlar.

Kaliteli dikenli tel fiyatları sıradan bir dikenli tele göre elbette farklılık gösterecektir. Çünkü kaliteli bir dikenli tel, geçilmesi neredeyse imkânsız olan ürünlerdir. Tel örgü sistemleri içerisinde en çok kullanılan tel örgüleridir. Bunun yanı sıra uygun maliyeti ile de çok tercih edilmektedir. Ülke sınır korumasından savaşlara kadar her alanda kullanımı mevcut olan bu teller geçilmeye çalışıldığında ciddi yaralanmalara sebebiyet verirler.

Dikenli Teller Nerelerde Hangi Amaçla Kullanılır?

Dikenli tel örgü sistemleri uzun zamandır insanların hayatında olan en önemli güvenlik araçlarından birisidir. Öyle ki dikenli telleri kesmek ya da geçmek pek mümkün görünmemektedir. Yüksek güvenlik alanlarında sıkça tercih edilen dikenli el sistemleri özellikle kalitesine göre düzenlenen fiyatı ile de dikkat çekmektedir.

Dikenli Tel Kullanım Alanları

 • Yazlık ve bağ evlerinde
 • Ülke sınırlarında
 • Hapishanelerde
 • Yüksek güvenlik isteyen cezaevi ve ıslah evlerinde
 • Otoparklarda
 • Arkeolojik kazı alanlarında
 • Askeriye çevresinde
 • Karakol çevresinde
 • Girilmesi tehlikeli ya da yasak alanlarda
 • Denizlerin tehlikeli kenarlarında
 • Evlerde ve sitelerde
 • Vahşi hayvan girişi engellemede
 • Hırsızlık ve haneye tecavüz olabilecek mekânlarda
 • Villalarda ve benzeri alanlarda sıkça kullanılmaktadır.

Kullanım amacı olarak dikenli tel sistemleri genel olarak koruyucu güvenlik alanları ile birlikte, sınır belirlemede kullanılmaktadır. Dikenli teller uzun yıllar dayanabilen ve kullanımı mümkün olan malzemelerdir. Özellikle askeriye ve karakol gibi girilmesi yasak olan bölgelerin güvenliğinde çok sık kullanılmaktadır. Dikenli tel fiyatlarına değil de kalitesine bakarak alırsanız uzun yıllar kullanacağınız özel bir ürüne sahip olabilirsiniz.

Dikenli Tel mi Jiletli Tel mi?

Dikenli teller ve jiletli teller genel olarak sürekli karşılaştırılan ürünlerdir. Bunun yanı sıra dikenli tellerin de kendine göre avantajları bulunmaktadır. Jiletli teller üzerine kısa ve keskin jiletler yerleştirilmesi ile oluşturulmuş tel örgü sistemleridir. Bu ikisi arasındaki fark ise çok azdır denilebilir.

Dikenli tel fiyatları, jiletli tele göre daha ekonomiktir. Ayrıca Dikenli teller tüm gövde şeklinde bulunurken jiletli teller genel olarak tel örgü sistemlerinin üst kısmına yerleştirilirler. İkisi de genel anlamda yüksek güvenlik gerektiren yerlerde kullanımı ile bilinmektedirler. Bu nedenle ikisi arasında belirgin bir fark olmamakla birlikte ikisi de beklenen performansın en iyisini gösterirler.

Dikenli Tel Yasak Mı?

Gerek güvenlik gerekse de başka amaçlarla kullanılan dikenli telleri yasaklayan ya da kullanımında bir sakınca bulunan bir yasa yoktur. Bu nedenle dikenli tel ve jiletli tel kullanımı yasaldır diyebiliriz. Dikenli tellerin caydırıcı olması nedeni ile herhangi bir suçun bir birey tarafından işlenmeden önce vazgeçirici olması da bu telleri yasal kılmaktadır.

Piyasada kendini kanıtlamış kaliteli ve uygun fiyata en iyi performans gösteren ve üst derece güvenlik sağlayan ürünler mevcuttur. Özellikle arazi çevreleri ve güvenilir alan oluşturmak için çekilen bu teller herhangi bir şekilde kesilemez ve parçalanamazlar. Ancak bu kadar kaliteli ürünler için de biraz yüksek bir bütçe ayırmak gerekebilir.

Dikenli Tel Fiyatları Nasıl?

Dikenli tel fiyatları sahip olduğu özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Yapıldığı malzemenin menşeinin önemi olduğu kadar telin kalınlığının ve mukavemetinin de oldukça yüksek bir belirleyici etkisi bulunmaktadır. Kaliteli dikenli telleri ile sunduğu hizmet her zaman Vuralsan güvencesi altındadır. Dikenli tel kalitesi özellikle çelik olması ile bilinir. Sağlam ve dayanıklı teller aşılamaz ve dayanıklı malzemelerden yapılmalıdır.  Bunun için de en kaliteli üretimi yapan ve sağlayan marka olan firmalardan temin edeceğiniz dikenli tel ile kaliteli ve güvenilir ortamlarda yaşamaya adım atabilirsiniz.