Genel

Helezon Jiletli Tel Sistemi Nedir?

helezon-jiletli-tel-nedir-1

Helezon jiletli tel sistemi nedir? sorusu, mülklerindeki alan güvenliğini daha da üst seviyeye çıkarmak isteyenlerin gündeminde olan bir konudur. Bu sorunun en temel yanıtı, çevreyi koruma amacıyla güvenlik önlemlerini daha da sıkılaştırmaktır. Günümüzde çok sık kullanım alanına sahiptir. Okul duvarları, cezaevleri, özel mülkler, kurum bahçesi ve askeriye çevresi bunlara örnek olarak gösterilebilir. Bu yazımızda helezon jiletli tel sistemleri ile alakalı tüm bilgileri detaylandıracağız…

Helezon jiletli tel sistemi, dünya genelinde 1960’lı yıllardan günümüze kadar popüler bir şekilde tercih edilmeye devam ediyor. Onu bu süre boyunca popüler kılan en önemli özelliği ise güvenliği yüksek seviyede sağlayabilmesi. Kesici yapısıyla çitlerin ardına geçilmesini nerdeyse imkansız hale geliyor. Dikenli tel çit sistemlerine oranla daha da caydırıcı bir yapısı vardır.

Vuralsan Tel Çit Sistemleri markası adı altında tercih edeceğiniz helezon jiletli tel sistemi alanının en kaliteli ve güvenlikli yapısına sahiptir. Uzman ekiplerimiz çitin uygulanacağı alanı yerinde analiz eder ve ihtiyaçlara en doğru çözümleri sunar. Ürünlerimizin genel özelliklerini de birkaç başlık altında belirtmekte fayda var:

  • Yükseklik Seçenekleri: Helezon jiletli teller, ihtiyaca göre tasarlanan özelliğe sahiptir. Her yapının ihtiyaçları farklı boyutta bir sisteme ihtiyaç duyar. 45 santim, 60 santim ve 90 santim en çok kullanılan boyutlara örnek olarak gösterilebilir.
  • Tel Kalınlığı Seçenekleri: Bu sistemde kullanılan tellerin kalınlığı 2,50 mm olarak üretilir. Çelik malzeme kullanılır ve sıcak galvaniz daldırma yöntemiyle elde edilir.
  • Jiletli Bant Seçenekleri: Sistemdeki sac kalınlığı genel olarak 0,50 milimetredir. Ayrıca paslanmaz özelliktedir.
  • Montaj Seçenekleri: Bu sistemlerin montajı genellikle çit sistemlerin üzerine yapılır. Bazen de korkuluklar üzerine de uygulanabilir.
helezon-jiletli-tel-nedir-2

Helezon Jiletli Tel Sistemi

Helezon Jiletli Tel Fiyatları

Helezon jiletli tel fiyatları, bu sisteme ihtiyacı olanlar için öncelikli konulardan biri. Zira kısmen dar alanlara uygulansa da genel oranda büyük alanlarda kullanılmaktadır. Bu da maliyet açısından bireyleri tedirgin eden bir hale dönüşebiliyor. Peki helezon jiletli tel kaç para? İşte detaylar…

Helezon jiletli tel sistemi fiyatını maliyetini belirleyen birçok farklı unsur vardır. Ürünün özelliği, kullanılacak miktar ve montajı yapılacak alanın zorluk seviyesi belirleyici faktörlerdir. Bu unsurlar bir araya geldiğinde en doğru sonuç ortaya çıkar. Net bir fiyat vermenin en doğru yöntemi ön analizlerin yapılmasıdır. Eğer detaylı bir bilgiye ulaşmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmenizi öneririz. Uzman ekiplerimiz yerinde analiz yaparak sizlere net bir maliyet çıkarmaktadır. Ayrıca Vuralsan Tel Çit sistemleri markası olarak her zaman için müşteri memnuniyeti odaklı bir hizmet anlayışına sahibiz.

Helezon Jiletli Tel Kullanımı Yasak mı?

Güvenlik önlemlerin büyük derecede caydırıcılığa sahip olan helezon jiletli tel sistemleri hakkında yasak olduğuna dair bir görüş hakim. Birçok kişi ya da kurum sırf bu bilgi sebebiyle ürünü kullanmaktan vazgeçebiliyor. Peki gerçekten de helezon jiletli tel kullanımı yasak mı? Gelin cevabını hep birlikte öğrenelim.

Helezon jiletli tel sistemi kullanımı yasak mı? sorusunun net cevabı kesinlikle evettir. Bu sistemlerin kullanımı herhangi bir hukuki risk teşkil etmezler. Kanunlarımızda bu sistemlerin yasak olduğuna dair herhangi bir madde yoktur. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Jiletli Tel Hayvanlara Zarar Verir mi?

Helezon jiletli tel sistemi, yüksek güvenliğe sahip görüntüsüyle bazı kişilerde yanlış düşünceler uyandırabiliyor. Bunlardan en sık karşılananı da ‘jiletli tel hayvanlara zarar ver mi?’ konusudur. Özellikle de kuşların bu tellerden yaralandığı söylentisi mevcut. Öncelikle belirtmeliyiz ki tel çitlerin doğadaki hiçbir canlıya zararı yoktur. Kuşlar, köpekler ya da kediler bu sistemler sebebiyle zarar görmez.

Helezon Jiletli Tel Montajı

Çit sistemlerinde montaj aşaması, ürünün kalitesi kadar önemli bir detaydır. Zira ürün ne kadar kaliteli olursa olsun eğer doğru yöntemler ve ustalıkla montajlaması yapılmaz ise işlevselliği zayıf olur. Zarar göreceği için kullanım ömrü de kısa olacaktır. Ayrıca insanların sağlığını tehlikeye atacak durumlara sebebiyet verebilir. Vuralsan ailesi olarak sizlerin taleplerine en mükemmel çözümleri sunmak için varız. Kurulduğumuz günden günümüze binlerce müşterimizin memnuniyetini sağladık. Eğer helezon jiletli tel montajı ve daha fazlası hakkında bilgiye ihtiyacınız var ise bizimle iletişime geçerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesabımıza da davetlisiniz.

 

İlginizi Çekebilir: Panel Çit Sistemleri Neden Bu Kadar Çok Tercih Ediliyor?