blog

Kafes Teller Nerelerde Kullanılır?

Kafes Teller

Kafes teller tel örgü sistemleri kategorisinde bulunan ve en çok tercih edilen tel örgü çeşitlerindendir. Estetik görünüşü ile de gözlere hitap eden kafes tel ile yapacağınız yenilikler alanınızın havasını değiştirecektir. Kafes teller özellikle köy alanlarında kümes olması için de kullanılabilen malzemeler arasındadır.

Tel örgü sistemleri arasında bulunan kafes teller geniş kullanım alanları ve rahat kullanım imkanı ile pek çok özellikleri nedeni ile kullanan kişilere çeşitli imkanlar sunmaktadır. Tel örgü sistemleri arasında en çok tercih edilen ve sokakta en çok karşımıza çıkan sistemler arasında kafes teller vardır.

Peki, Kafes tel nedir? İstenilen ölçülerde ve ebatlarda bulabileceğiniz bu oranda da fiyatlandırılabilecek birbiri ile örülmüş ve kafes şekli verilerek monte edilebilecek olan tel örgü sistemlerinden birisidir. Bir alanın korunması bir sınırın belirlenmesi, hayvanların yaz aylarında yaşayacağı alanların çevrelenmesi gibi çok farklı alanlarda kullanılabilir kafes tel örgü sistemleri.

 

En Çok Tercih Edilen Kafes Tel Çeşidi Nedir?

Kullanım alanın çok olması her çeşit güvenlik ya da farklı amaçlar ile de kullanımı mümkün olan kafes tel örgü sistemleri özellikle bu çok rağbetinde etkisi ile her türlü alanda görülmeye ve kullanılmaya başlanmıştır. Kafes teller iki farklı başlık altında incelenebilir. Bu alt başlıklar ise şöyledir, Galvanizli kafes tel ve PVC kafes tel olmak üzere iki çeşittir. Bu iki farklı kafes tel çeşidi üretildiği malzeme farklı olup aynı zamanda da farklı alanlarda da kullanımı ile bilinmektedir.

Galvanizli Kafes Tel Nedir Nerelerde Kullanılır?

Çelik tel üzerine çinko uygulaması yapıldıktan sonra sıcak daldırma işlevi ile galvanize bulanmış ve tüm bu işlemler sonucunda oluşturulmuş tel örgü çeşididir. Galvanizli kafes tel diğer kafes tele karşı daha çok satın alınan ve talep gören bir üründür. Bu neden ile de üretimi en çok olan kafes tel çeşididir diyebiliriz. Kullanım alanı çok geniş ve yaygındır. Özellikle güvenlik amacı ile bir alanın etrafı kafes tel ile çevrilecekse kullanılan kafes tel çeşidi genel olarak galvanizli seçilmektedir.

Genel olarak galvanizli kafes teller fiyat açısından hem uygun hem de daha dayanıklı ürünlerdir. Özellikle hava şartlarına karşı kesinlikle yıpranma yapmazlar. Aynı zamanda geçişi imkansız hale getiren bu kafes teller eğilmez, bükülmez ve kesilmez özelliğe sahiptir.

PVC Kafes Tel Nedir Nerelerde Kullanılır?

PVC kafes tel tamamen galvanizli kafes tele bir alternatif ve başka seçenek sunmak için oluşturulmuş bir kafes tel örgü çeşididir. Yapısı oldukça basit olan bu ürün çelik tel üzerine PVC kaplanarak üretilmiştir. Galvanizli kafes tele bir alternatif olarak üretildiği için PVC kafes tel özellikle pek tercih edilen bir tel örgü sistemi değildir. Ayrıca galvanizli kafes tele nazaran daha az bilinen bir kafes tel çeşididir.

PVC kafes tel yapı bakımından galvanizli kafes ile aynı dayanıklılığa sahip bir tel örgüdür. Kullanım alanları oldukça farklı ve değişiklik gösteren yerlerdir. Özellikle spor sahalarının dört bir yanını çevrelemek amacı ile basketbol, futbol ya da halı saha çevrelerinin etrafını sarar ve bağ bahçe işi ile uğraşan kişilerin bahçe sınırlarının içerisinde sıkça kullanılmaktadır. PVC kafes tel olumsuz hava koşulları kesilme ve yıpranmaya karşı mukavemeti yüksek bir üründür.  Fakat galvanizli kafes tele oranla çok tercih edilmez ve kullanılmaz.

Kafes Tel Ölçüleri Nedir ve Nasıl Monte Edilirler?

Kafes tel tamamen kullanıcının isteği doğrultusunda hazırlanan boyut ve ebatlara sahiptir. Bu neden ile bir kafes tel için kesin bir ölçü vermek mümkün değildir. Fakat iki farklı kafes telinde aynı şekilde kurulumu vardır. Gerek galvanizli gerekse de PVC kafes tel olsun her ikisi de aynı şekilde monte edilirler.

Kafes telin monte edilmesi ise oldukça basittir. Fakat bir uzman ve bilen kişiler eşliğinde monte edilmesi tavsiye edilmektedir.

Kafes teller yerden yüksekliği 60 ila 80 metre olan direklerin zemine yerleştirilmesi sonucunda bu vidalı direklere monte edilmesi ile oluşmaktadır.

Kafes örgü sistemleri her alanda karşımıza çıkacak bir sistemdir.

Vuralsan Kafes Tel ile hem kaliteli ürünü uygun fiyata ve kaliteli hizmeti de en güvenilir şekilde satın almış olacaksınız.