Genel

Dikenli Tel Nasıl Çekilir?

Günümüzde bahçe, kurumsal alanlar ve okul çevrelerinde güvenliği sağlamak için en çok tercih edilen ürünlerin başında geldiği için dikenli tel nasıl çekilir? sorusunun da sıkça ön plana çıktığını görürüz. Dikenli teller, güvenlik unsurunun gerçekleştirilmesinde en etkili yöntemlerin başında gelir. Büyük oranda caydırıcılığa sahiptir. Yasal mevzuatlar yönünden de herhangi bir sorun teşkil etmediği için gönül rahatlığıyla kullanılmaktadır. Bu yazımızda dikenli tellerin bahçe etrafına nasıl çekildiğini detaylı bir şekilde ele aldık. Keyifli okumalar dileriz…

Dikenli tel örgüler, çok eski zamanlardan beri alan güvenliği sağlanmasında hep ön planda olmuş sistemlerdir. Dayanıklı ve dış faktörlerden kolay kolay etkilenmeyen bir yapısı vardır. Sadece insanlara karşı değil aynı zamanda doğadaki diğer canlılardan da hedeflenen alanın koruması sağlanır. Ayrıca sınırların belirlenmesini de sağlamaktadır. Peki dikenli tel nasıl çekilir? İşte detaylar…

dikenli-tel-nasil-cekilir-1

Dikenli Tel Nasıl Çekilir?

Bahçeye Dikenli Tel Nasıl Çekilir?

Bahçeye dikenli tel nasıl çekilir? konusunda doğru bilgilere ulaşmak ve profesyonel yardım sağlamak için öncelikle bizlerle iletişim kurabileceğinizi belirtmek isteriz. Alanında uzman teknik yetkililerimiz bu konuda sizlere kapsayıcı sunumlar gerçekleştiriyor. Konuya dönecek olursak, öncelikle yapılması gereken şey, korunacak alanın yapısına uygun bir tel sisteminin seçilmesi gerektiğidir. Ayrıca ne derece güvenlik riski barındırıyor bu belirlenmelidir. Diğer detayları da genel olarak şu şekilde maddelemek mümkün:

  1. Montajın uygulanacağı alan ve arazi koşulları analiz edilmeli, bu doğrultuda doğru sistem belirlenmeli. Bu da ancak uzman bir ekip tarafından mümkün olabilir.
  2. Güvenliğe ne kadar ihtiyaç duyulduğu da önemli faktördür. Montaja geçmeden önce güvenlik analizlerinin yapılması, bireyler için faydalı olacaktır.
  3. Her şey analiz edildikten sonra telin siparişi verilir. Vuralsan markası bu alanda size sektörün en kaliteli ürünlerini temin ediyor.
  4. Verdiğiniz sipariş sonrasında ürünler adresinize özenle temin edilmeli. Sonrasında firmanın ekipleri tarafından profesyonel ve kusursuz bir montaj sürecine geçilmeli.
  5. Sistemlerin kurulumu sırasında kuyulama ve kuyu açma aşaması çok önemlidir. Çitin özelliklerine göre farklı ölçülerde kuyular açılır.
  6. Kuyulamanın ardından beton direkler monte edilir. Bu betonlara kolon da diyebiliriz.
  7. Son olarak tel örgülerin sabitlenmesi, yani gerilmesi aşamasına geçilir. En önemli kısımlardan birisidir. Ustaların uzmanlığı tam da bu noktada ortaya çıkar. Bu sayede sabit ve dayanıklı bir dikenli tel sistemine sahip olmanız mümkün.

Vuralsan firması olarak sizlere en kaliteli ürünleri üretiyoruz. Sonrasında ‘Dikenli tel nasıl çekilir?’ gibi bir sorunsal ile karşılaşmamanız için alanında uzman ve işlinin ehli teknik ekibimizle montajını gerçekleştiriyoruz. Taleplerinize kesintisiz ve eksiksiz çözümler sunuyoruz olmamız bizim en önemli misyonumuz. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dikenli Tel Nasıl Gerdirilir?

Dikenli tel sistemleri uzun yıllardır popülerliğini korumaya devam ediyor. Bunda güvenliği yüksek oranda sağlamasının yanı sıra uzun süreli bir dayanıklılığa sahip olması da sebeptir. Montajı ise hayli zor bir süreci içinde barındırır. Bu sebeple montaj ekibinin deneyimli olması, kullanıcılar için çok önemli bir konudur. Gerdirme işlemi de bu sürecin en önemli parçalarından biri. Peki dikenli nasıl gerdirilir? Gelin detaylara kapsamlı bir şekilde bakalım…

Dikenli tel nasıl çekilir? sorusunun yanıtında da belirttiğimiz üzere direklerin dikilmesinin ardından gerdirme kısmına geçilmektedir. Montaj sürecinin en zor ve meşakkatli kısmı tam da burasıdır. Dikenli tel, önce yere serilir ve sonrasında direklere teller ile bağlanır. Teller el ile sıkıca gerdirilmektedir. İyice gerdirilmesi önemli bir husustur. Bu uygulamaların parça parça yapılması gerekiyor. Aksi halde istenen verim sağlanamaz.

Vuralsan Tel Çit Sistemleri markasını tercih ettiğinizde beraberinde birçok avantajı da elde etmiş olursunuz. Bunlardan ilki kaliteli malzemedir. Ürünlerimiz sektörünün en dayanıklı ve sağlam materyallerinden oluşmaktadır. Diğer bir özelliğimiz de uzun yıllardır bünyemizde faaliyet gösteren ve alanında profesyonel olan teknik ekiplerimizdir. Sorunsuz ve kusursuz bir dikenli tel çit montajı için bizleri tercih edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için müşteri temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Yukarıda dikenli tel nasıl çekilir? sorusunu tüm yönleriyle ele aldık. Kurulum sürecinin en önemli adımı, ilk başta belli olur. Doğru ürün ve ekiple çalıştığınızda kaliteli bir tel çit sistemine sahip olursunuz.

 

İlginizi çekebilir: Helezon Jiletli Tel Sistemi Nedir?